Jakub Kučka přišel se zajímavým nápadem založit na Strahově soubor pro ochotníky.
Jednalo by se o spolek pro strahováky, kteří by se ve svém volném čase věnovali divadlu. Zajímá Tě divadlo? Neváhej se Jakubovi ozvat a on Ti rád sděl podrobnosti o svém záměru. Máš-li pocit, že Tvé zkušenosti nepatří k největším, neboj se a přihlaš se taky. Jde především o přátelskou atmosféru a chuť se naučit něco nového!
kontaktní údaje
ICQ: 345363400
e-mail: magor.na.luke@gmail.com
Klub Silicon Hill připravil novou soutěž. Strahováček je postavička toulavé povahy a rád se fotí. Každý měsíc se v areálu strahovských kolejí ukryje a Tvým úkolem bude určit, kde byla fotografie pořízena. Poznáš kde je v listopadu?
Během letních prázdnin se podařilo zdokonalit přijímací stanici meteorologických družic. Kromě Meteosatu 9 (MSG-2), který nás zásobuje každých 15 minut snímky ve viditelné a infračervené oblasti, a dále spektru vodních par, jsou také zpracovávány snímky Meteosatu 8 (MSG-1). Družice MSG-1 je uzpůsobena pro rychlé snímkování (Rapid Scanning Service), takže každých 5 minut poskytuje snímky Evropského kontinentu, což umožňuje lepší studium dynamiky jevů v atmosféře. Dále jsou k dispozici data Meteosatu 7, který snímá oblast Asie a Indického oceánu, zrovna v
minulém týdnu sužuje Indii tropický cyklón.
Někdo jste jistě zaznamenal zprávy o lesních požárech v Řecku. Tyto rozsáhlé požáry a hlavně kouř z nich je dobře patrný v kanále HRV s velkým rozlišením, mrkněte na ně zde. Začátkem října se v Atlantiku poblíž portugalského pobřeží vzácně vyskytovala tropická bouře o velikosti malého hurikánu.
Další z přijímaných družic je japonská geostacionární družice MTSAT1R. Na zachycených snímcích je vidět tajfun pojmenovaný Choi-wan. Tato kataklyzmatická konvektivní bouře měla za následek obrovské záplavy, které si vyžádaly 16 životů. Na moři potopila několik lodí. Více informací o tomto tématu je uvedeno zde.
Daleko menší ztráty na majetku a životech způsobil hurikán Bill, který ohrožoval lodní dopravu a východní pobřeží Karibské oblasti začátkem září. Více informací o tomto jevu je uvedeno na wiki.
Jako odborník na družicovou meteorologii můžu prohlásit k vývoji počasí v ČR pro následující týdny a měsíce: Bude fakt hnusně!
Audiovizuální centrum klubu Silicon Hill rozjíždí nový projekt nahrávacího studia!
Máš zájem o zvuk, jeho nahrávání, zpracování či jeho tvorbu? Chceš si nahrát vlastní písničku?
Hledáme nové tváře, které se zajímají o práci s audiem nebo mají chuť se podílet na vývoji zajímavého projektu, který je prozatím na Strahově jediným svého druhu. Pokud máte zkušenosti, rádi se přiučíme, pokud nemáte, rádi vám předáme své.
Po domluvě je možné nahrát si vlastní demo song - jak jednotlivce, tak menší kapely.
Máš zájem? Napiš nám! Máš zájem, ale váháš? Napiš také. Domluvíme se! Ukážeme ti studio a uvidíš, zda se k nám budeš chtít přidat.
A kam psát?
audio@lists.avc-cvut.cz nebo john.bednar@ sh.cvut.cz.
Za AVC, Honza „Béda“ Bednář, vedoucí projektu audio
Koncem září, kdy si ještě většina z nás dovolila vyrazit při odpoledním slunci na vycházku po Petříně jen v tílku, málokdo mohl očekávat, že v polovině října už rád vytáhne zimní bundu. Letos tomu tak skutečně bylo a festival Strahov Open Air se konal v mrazivém podání.
Ačkoli šla pára od pusy i moderátorům Zdeňku Horákovi a Luďkovi Vokáčovi, před pódiem se shromáždilo přes šest tisíc návštěvníků.
V prostoru mezi bloky v areálu strahovských kolejí, na tzv.“buzerplace“, vyrostly jako obvykle stánky s chmelovým nektarem, pro zahřátí se podávaly nápoje s názvem „Strahováček“ a „Kolejáček“, ale dalo se koupit také něco pro doplnění figury.
Nebe nad Strahovem vypadalo odpoledne všelijak, ale nakonec se k úlevě organizátorů nerozpršelo, a odpoledne se mohly kapely na pódiu již střídat jedna za druhou. Žádný z vystupujících hudebníků neměl svou roli jednoduchou, protože všudypřítomný chlad nedovoloval zrovna snadné hraní. Rozhýbat prsty však nakonec pomohly přímo na pódiu teplomety a v zákulisí dobrá nálada. Potlesk diváků sklidily kapely Red One, Tleskač, Xindl X, Cocotte Minute, Banjo band Ivana Mládka, The Prostitutes a The Chancers.
Díky nepřízni počasí musely být s ohledem na zdraví účastníků zrušeny doplňkové sportovní akce jako je volejbal, fotbal či zápasy v bahně, ale nezoufejte, protože sportovní klání budou klubem Silicon Hill uspořádána jistě ke konci letního semestru v rámci akce SHOW.
Na závěr patří velké poděkování centrále SU ČVUT v čele ze Zdeňkem Horákem i všem sponzorům za uspořádání akce. Věříme, že na na tuto milou tradici nebude zapomenuto ani na začátku příštího akademického roku.
Adobe Academia je jeden z úspěšných vzdělávacích projektů klubu Silicon Hill. Každý kurz probíhá jednou týdně ve školícím centru.
V současné době hledá akademie do svých řad nové lektory na produkty InDesign, Illustrator, Photoshop, Dreamweaver a Fireworks. Nabízí možnost certifikace ACE, účast na odborných seminářích či školeních a to nejdůležitější – fajn lektorský kolektiv. Nabídka platí pro lidi, kteří by přispívali svou aktivitou k dalšímu rozvoji Adobe Akademie, mají zájem své znalosti předávat dalším a ty své nadále rozvíjet.
Veškeré informace o akademii jsou uvedeny na webových stránkách. Máš-li zájem pomoci tomuto projektu v rozvoji, neváhej kontaktovat přímo Petra Švece, vedoucího Adobe Academia.
petr.svec@siliconhill.cz
tel: +420 725 731 215
Pan Ivan Mládek byl ochotný poskytnout nám rozhovor, zatímco si před svým vystoupením rozehříval prsty v zákulisí.
V televizi máte pořad, sitcom, Cyranův ostrov. Kdyby jste Vy sám měl být na opuštěném ostrově, které tři věci byste si vzal s sebou?
I.Mládek: Kartáček za zuby…
P.Slezáková: A ty další dvě, zubní pastu?
I.Mládek: Ne, to už není potřeba, to nahradí písek.
Hmmm.. Kartáček na zuby a ještě… párátko…
Libuna: a kondom!
I. Mládek: ne, to ne…
P. Slezáková: vždyť by tam nebyly žádný ženský, na co by ho pak používal?
Libuna: tam nikdo nebude?
P. Slezáková: tam bude úplně sám
Libuna: na vopuštěným ostrově může někdo bejt, ne?
R. Beňo: no od toho je opuštěný, že jo.
Libuna: tak mobilní telefon ne, aby si zavolal pomoc!
I. Mládek: manifest komunistické strany!
Hrál jste ve větší zimě, než je dneska?
I.Mládek: Hráli jsme. Já tvrdím, že to bylo třicet stupňů pod nulou, Mrázek třináct, takže to bylo někde mezi. Na Silvestra, na náměstí Slovenskýho národního povstání v Bratislavě. A řekli nám, že na nás půjdou teplomety. Šly, na všechny kromě mě!
A připravoval jste se nějak speciálně, kvůli tomu, že je zima nebo chladněji, než obvykle bývá na Strahov Open Air?
I. Mládek: no, tak jsem si nevzal dneska krátký kalhoty.
Máte písničku „zkratky“, kde mimochodem zmiňujete i ČVUT, jak dlouho Vám trvalo než jste se ji naučil?
I. Mládek: Jako nazpaměť tu písničku… no tak poměrně jsem ji uměl brzo, protože jsem si to sám napsal, takže mi to šlo do pusy. Ale dodneška, když jí zpívám, tak mě bolí mezi ušima.
Děkujeme za rozhovor!
Důležité body ze minulých zasedání:
Byla schválena montáž zrcadel do školicího centra.
Bylo zjištěno přečerpání financí v rámci položky Servery, která vznikla nedopatřením. Představenstvo a centrála učinila opatření, aby se situace neopakovala. Více informací v zápise ze schůze 28.10.2009 (předběžný zápis) nebo v konferencí klub.
Byl odvolán nákupčí klubu SiliconHill Jan Schejbal .
Byl schválen nový jednací řád.
Bylo schváleno nové nové logo Fitcentra.
Představenstvo klubu SH udělilo status VIP člena Pavlu Krejsovi a Vítu Kuchařovi za jejich významný přínos pro klub.
Bylo schváleno čerpání částky 70 tis. Kč z globální rezervy za účelem koupě serveru pro kamerový systém.
Představenstvo schválilo záměr spolupráce klubu SH s universitou KROK (Kyjev)
Byl zdarma propůjčen sál školicího centra KLUBU ISC CTU Prague pro kurzy Salsy do konce listopadu 2009. Kurzy budou probíhat 1x týdně.
Novinka: Zápisy ze schůzí představenstva klubu je nyní možné odebírat pomocí RSS kanálu.
Projekt SUT do svých pravidelných úterních přednášek čas od času zařadí speciální vydání. V úterý 10. listopadu se rozhodli přednášející Vlastimil Smetana a Martin Hobza ve spolupráci s Ondřejem Caletkou poodhalit tajemství pražského metra.
Termín „Ochranný systém metra,“ vešel do povědomosti široké veřejnosti především v souvislosti s katastrofálními povodněmi v roce 2002. Jde o využití prostor pražského metra jako krytu civilní obrany. Seminář poskytl základní přehled o tom, co všechno je v rámci tohoto projektu vybudováno, jaké předpisy se ochranného systému týkají a s jakými hrozbami se při projektování OSM počítalo. Ukázal také exkluzivní detailní snímky podzemních technologií, jako jsou tlakové uzávěry, větrací šachty, úpravny vody a vzduchu, atd.
Akci navštívilo přibližně 85 návštěvníků, proto musela být operativně přesunuta do přednáškového sálu školicího centra Silicon Hill.
Kdo přišel s nápadem přednášky na takto zajímavé téma?
Ondřej Caletka: S nápadem jsem přišel já. Začalo to vlastně už před více než dvěma lety, kdy jsem uspořádal první speciál jménem „Technika pražských tramvají“. Ukázalo se, že lidé mají o takovéto odborné semináře zájem, dokonce větší, než o naše obvyklé semináře o linuxu. Proto jsme později začali cykly našich přednášek obohacovat o ne-linuxové speciály. Postupně následoval druhý tramvajový speciál, speciál „Vodní díla v ČR“ a nakonec také dvojice seminářů „Technika pražského metra“, kde jsem nastínil základní informace o tom, jak vlastně funguje dopravní systém metra. Seminář o OSM byl tedy logickým pokračováním řady těchto speciálů.
Čekali jste takovou účast?
Ondřej Caletka: Rozhodně nečekali. Speciální semináře byly vždy navštěvovanější, než běžné semináře projektu SUT. Ale zatím vždy jsme si vystačili s třiceti židlemi, které jsou v zasedací místnosti SH na bloku 7 k dispozici. Naštěstí se podařilo na poslední chvíli zajistit přednákový sál ve školicím centru SH, kam se všichni návštěvníci pohodlně vešli.
Martin Hobza: Nečekali, zaskočila nás v dobrém slova smyslu. Počítali jsme s cca 20- 30 lidmi. Je příjemné vidět, že lidi problematika OSM zajímá natolik, že jsou ochotni vyhradit si čas i během večera.
Zaskočil Vás nějaký dotaz z publika?
Vlastimil Smetana: Všechny dotazy byly kvalifikované, což nás potěšilo. Obtížněji zodpověditelný byl dotaz týkající se organizační struktury velení OSM. Jednak vzhledem k tomu, že existuje celá řada dokumentů, které tuto problematiku upravují, a zdaleka ne všechny máme k dispozici, a jednak proto, že organizační části jsme při přípravě nevěnovali zdaleka tolik pozornosti jako části technologické a provozní.
Martin Hobza: Zajímavý byl také dotaz na celkový počet technických center OSM, chvíli nám trvalo, než jsme se dobrali konečného počtu.
Chcete se zúčastnit dalších přednášek projektu SUT, navštivte jeho webové stránky SUT.
Copyright © 1996-2024 Silicon Hill. Všechna práva vyhrazena.