EDU sekce je zpět! Strahov se znovu učí
Po delší pauze se na Strahově opět rozjíždí EDU sekce – studentská iniciativa, která nabízí prostor pro vzdělávání, sdílení zkušeností a osobní růst. Za jejím oživením stojí nově příchozí aktivní člen klubu Frederik Černík (f.cernik@sh.cvut.cz), který přebírá roli EDU manažera a spolu s dalšími připravuje pestrý program pro tento i nadcházející semestry.
EDU sekce je otevřená všem, kteří se chtějí učit, ale i těm, kteří mají chuť něco předat ostatním. Hlavní myšlenkou je, že každá akce – ať už jde o přednášku, workshop nebo kurz – má účastníkům přinést něco konkrétního. Nezáleží, zda přednáší student nebo profesionál z firmy. Důležité je, aby si účastníci skutečně odnesli nové vědomosti, dovednosti nebo inspiraci. V EDU nejde o reklamu, ale o reálný přínos pro komunitu.
Vzdělávací akce probíhají převážně ve školítku (Velký sál), MSIT učebně (malá učebna s počítači) a také v Klubovně na bloku 7. Přesné místo konání je vždy uvedeno u konkrétní akce na
edu.sh.cvut.cz, kde najdeš i přehled všech aktuálních i plánovaných událostí.
Formáty akcí jsou tři: přednášky (otevřené všem bez registrace), workshopy (praktické a interaktivní) a kurzy (dlouhodobější výuka, pouze pro členy SH s registrací).
Pokud se chceš zapojit aktivně – vést přednášku nebo workshop – stačí vyplnit formulář na webu. V případě kurzů se pak domluvíš přímo s manažerem EDU sekce.
A co nás konkrétně čeká tento semestr?
Hned dnes odstartoval kurz „Godot – základy vývoje her“, který proběhl ve školítku. Godot je open-source engine pro tvorbu 2D a 3D her a kurz je ideální i pro úplné začátečníky bez programátorské zkušenosti. Účastníci se naučí základy jazyka GDScript (podobný Pythonu), pochopí logiku vývoje her a zkusí si vytvořit vlastní jednoduchou hru. Více informací a registrace najdeš na
edu.sh.cvut.cz/kurzy/godot. Bohužel se ke kurzu už v tuto chvíli přihlásit nejde.
O dva týdny později, 29. dubna, nás čeká přednáška „REAL SHÍTĚ – Reálné sítě v praxi“. V Klubovně B7 vystoupí specialista s 11 lety zkušeností v Cisco Systems a vedením síťových kurzů na ČVUT. Dozvíš se, jak fungují reálné sítě velkých operátorů jako O2 nebo T-Mobile, co dělá network engineer, jaké nástroje používá a co všechno musí řešit. Součástí bude i interaktivní část, kde se vyberou témata pro případné pokračování. Více na
edu.sh.cvut.cz/workshopy/site.
Den 6. května přinese rovnou dvě akce. V Klubovně B7 proběhne přednáška „Jak být skutečně bohatý?“, zaměřená na finanční gramotnost. Cílem nebude propagace investičních produktů, ale pochopení principů osobních financí, orientace ve finančním trhu a schopnost rozeznat iluze blahobytu od skutečného bohatství.
Zároveň se ve školítku odehraje kreativní workshop „Objev svět grafiky“, kde se účastníci naučí pracovat s nástroji jako Canva nebo Adobe Illustrator. Ideální pro všechny, kdo chtějí tvořit vizuálně atraktivní obsah pro web, plakáty, prezentace nebo sociální sítě.
Více informací o obou akcích bude brzy zveřejněno na
edu.sh.cvut.cz.
A tím to nekončí. V přípravě je také workshop o základech natáčení (ve spolupráci s AVC) a cestovatelská přednáška o Borneu. Všechny tyto akce se objeví postupně na webu sekce EDU.
Tohle je teprve začátek. Už teď je jasné, že příští semestr bude ještě nabitější – s více kurzy, přednáškami i workshopy. EDU sekce se znovu stává živou součástí strahovského života. A jestli chceš být u toho, sleduj edu.sh.cvut.cz, napiš manažerovi nebo rovnou přihlas vlastní akci.
edu.sh.cvut.cz
Copyright © 1996-2025 Silicon Hill. Všechna práva vyhrazena.